7 pardavimo kainos mitai | UNTU

7 būsto kainos ir pardavimo mitai

Turbūt visi suprantame, kad būsto pardavimo kaina yra vienas svarbiausių kriterijų perkant arba parduodant būstą. Pateikiame dažniausiai būsto pardavėjų minimas „tiesas“:

Kiek jūsų būstas vertas šiandien?
Pasitikrinkite nemokamai

1. “Kuo ilgiau pardavinėsiu, tuo daugiau šansų, kad brangiau parduosiu”

Deja, realybėje yra viskas atvirkščiai. Per ilgai pasiūloje užsibuvęs būstas (taip dažniausiai atsitinka dėl nustatytos per didelės būsto pardavimo kainos) pirkėjų akyse praranda vertę, todėl konkurencinėje kovoje pralaimi panašiems, rinkoje atsiradusiems naujiems objektams. Užsitęsusio pardavimo pasekmė – prarastas laikas, mažesnė pardavimo kaina ir pagalba konkurentams.

2. „Pirkau už „tiek“, padariau remontą už „tiek“, todėl mano būsto vertė „tokia““

Būsto būklė ir įrengimas neabejotinai turi įtakos nustatant būsto pardavimo kainą, tačiau jokių būdu negalima dėti lygybės ženklo tarp investuotų į būstą pinigų ir pardavimo kainos. Tokia formulė paprastai nepasiteisina, nes pirkėjas vertins parduodamo būsto būklę ir pardavimo kainą remdamasis savo vertinimo kriterijais, kurie nebūtinai sutampa su pardavėjo.

3. “Aš niekur neskubu, palauksiu savo pirkėjo”

Žmonės skirtingi, todėl „savo“ pirkėjo, kuriam jūsų būsto įrengimas tiks idealiai, galite ir nesulaukti, ypač jeigu susidomėjimas būstu yra mažas, o kaina didesnė nei rinkos. Viso to pasekmė – nuvertėjęs būstas pirkėjų akyse ir mažesnė pardavimo kaina, nei buvo galima tikėtis pardavimo pradžioje.

4. “Kaimynas dar blogesnį pardavinėja”

Būsto pardavimo kainos nustatymas atsižvelgiant tik į kaimyno parduodamo būsto kainą nėra teisingas, nes pardavinėjimas nėra įvykęs pardavimas, todėl jeigu nustatydamas pardavimo kainą kaimynas suklydo, tikėtina, kad ir jūsų pardavimo kaina neatitiks rinkos lūkesčio.

5. “Būsto pardavimas – metų metus trunkantis, daug streso keliantis procesas”

Neįtikėtina, tačiau vis dar yra nemažai taip manančių žmonių. Realybėje, jeigu visas pardavimo procesas yra tinkamai sutvarkytas, o būsto pardavimo kaina atitinka rinkos kainą, tikėtina kad būstas bus parduotas per pirmus kelis mėnesius, o pats procesas, ypač jeigu jį prižiūrės patyręs brokeris, bus sklandus, greitas ir be streso.

6. “Parduodu per pigiai, nes greitai atsirado pirkėjai”

Jeigu pradėjus pardavimą greitai sulaukėte pirkėjų dėmesio, reiškia jūsų objektas yra patrauklus ir tikėtina bus ne vienas pirkėjas norintis įsigyti jūsų būstą. Atsiradus konkurencijai būsite priversti didinti kainą ir jeigu šitas procesas bus tinkamai suvaldytas, „per pigiai“ savo būsto tikrai neparduosite.

7. “Geriausias laikas parduoti butą yra vasara“

Pagal pastarųjų 10-ies metų Vilniuje parduotų butų statistiką, pavasarį, vasarą ir rudenį sandorių įvyksta daugmaž vienodai – t.y. po 26 %. Žiemą sandorių vyksta šiek tie mažiau – 22 %. Žemesnis rinkos aktyvumas žiemą greičiausiai bus susijęs su šventiniu laikotarpiu Gruodžio mėn.

Jeigu svarstote apie būsto pardavimą ir norite būti tikri, kad jūsų nekilnojamojo turto vertė bus tinkamai nustatyta, registruokitės į nemokamą konsultaciją su mūsų specialistu, kuris padės ne tik rinkos kainą nustatyti, bet ir pasirūpins sklandžiu jūsų būsto pardavimo procesu.